УКРАЇНА

Українську «дочку» «Сбербанку» купують російські мільйонери

30 березня, 2017 15:06
УКРАЇНА/Українську «дочку» «Сбербанку» купують російські мільйонери
Зберегти
Вигляд
lead
Латвійський банк Norvik Banka оголосив про те, що банк та його головний акціонер – Грігорій Гусєльніков підписали договір про участь в інвестиційному консорціумі з придбання української «дочки» російського «Сбербанку».

Латвійський банк Norvik Banka оголосив про те, що банк та його головний акціонер – Грігорій Гусєльніков підписали договір про участь в інвестиційному консорціумі з придбання української «дочки» російського «Сбербанку».

Мажоритарним акціонером новостворюваного консорціуму став Саїд Гуцерієв та його білоруська компанія – йдеться в повідомленні. Співвідношення участі акціонерів в консорціумі не повідомляється.

За інформацією Norvik Banka – обидва акціонери мають громадянство Великобританії, однак обидва – вихідці з Росії.

Саїд Гуцерієв – 29-річний син російського мільярдера Міхаіла Гуцерієва, мажоритарного акціонера та голови ради директорів російської нафтової компанії РуссНєфть.

Гуцерієв-старший з 2011 року щорічно входить в список 200 найбагатших бізнесменів Росії за версією Forbes. В 2016 році зайняв 16 позицію в цьому списку з активами 5,9 млрд доларів США.

Сам Саїд навчався в приватній школі Херроу в Великобританії, а потім – в Оксфордському університеті.

Грігорій Гусєльніков Фото: Ася Забавская/buro247.ru​

Наприкінці липня 2007 року Міхаіл Гуцерієв заявив про безпрецедентний тиск на нього з боку російської держави та оголосив про продаж «РуссНeфти» компаніям, пов’язаним з російським олігархом Олегом Дерипаскою.

28 серпня 2007 року Тверський суд Москви видав дозвіл на заочний арешт Гуцерієва, який на той момент вже перебував у Лондоні.

Гуцерієва оголосили в міжнародний розшук. В січні 2010 року він повернув собі контроль над 100% РуссНєфті, до середини квітня 2010 року всі звинувачення проти нього були зняті, а кримінальні справи – закриті.

Тоді ж, у квітні 2010 року, було оголошено про продаж 49% акцій компанії структурам АФК «Система», яку контролює російський мільярдер Владімір Євтушенков, а 2% — «Сбербанку».

Відповідно до інформації, розміщеної на сайті компанії, станом на сьогодні 60% акцій «РуссНефти» контролюється Міхаілом Гуцерієвим та його сім’єю, 25% — міжнародною компанією Glencore, 15% — у вільному обігу.

Міхаіл Гуцерієв з 2011 року щорічно входить в список 200 найбагатших бізнесменів Росії за версією Forbes Фото: Sergei Karpukhin/POOL/EPA

Згідно з інформацією на сайті, Norvik Banka – це один з найстаріших комерційних банків Латвії, а за обсягом активів – 8-ий в країні.

Norvik Banka є частиною Norvik Group, в яку також входять російський В’ятка-банк та англійський Norvik Banka UK Limited. В 2014 році мажоритарним акціонером Norvik Banka став 40-річний російський мільйонер та учасник передачі «Что? Где? Когда?» Грігорій Гусєльніков.

В інтерв"ю Громадському Гусєльніков повідомив, що він підтримує «європейський шлях розвитку України».

«Це ринок, в який ми віримо, тому що вітаємо європейський вибір України і ті, події, які сталися останнім часом. Ми вважаємо, що в країні є доволі великі перспективи для розвитку», — зазначив він.

Гусєльніков також повідомив про плани назвати банк Norvik. Коментуючи угоду «Еху Москви», він зазначив, що його латвійський банк купить 45% «Сбербанку», Саід Гуцерієв через білоруську компанію — 55%.

Нагадаємо, що за день до оголошення латвійським банком Norvik Banka про участь в консорціумі з придбання української «дочки» «Сбербанка», Національний Корпус «Азов» заявив про розблокування офісів «Сбербанку», які раніше були замуровані. 

Пов`язані новини