У баварському курортному містечку Гарміш-Партенкірхен у Німеччині продається найдорожча вілла країни. Як з'ясували журналісти DW, її власником є українець Микола Гута, який переховується від ошуканих кредиторів і правоохоронних органів.

У баварському курортному містечку Гарміш-Партенкірхен у Німеччині продається найдорожча вілла країни.

Журналісти видання DW провели розслідування і з'ясували, що її власником є українець Микола Гута, який переховується від ошуканих кредиторів і правоохоронних органів.

Villa Glory — розкішний маєток у містечку Гарміш-Партенкірхен. Ціна будинку з територією — майже 13 мільйонів євро. В оголошенні про продаж вказано, що над інтер'єром вілли працював один з найвідоміших дизайнерів Мюнхена.

При цьому власник Villa Glory не розкривається в оголошені, його прізвище навіть не вказане у реєстрі прав власності.

Однак, журналісти DW з'ясували, що власник вілли — 28-річний український бізнесмен, «син галицького агробарона» Микола Гута.  

За даними видання, Гута купив земельну ділянку у містечку Гарміш-Партенкірхен (3,7 тисячі кв. м.) у червні 2010 року. Згодом він побудував там будинок.

«Наприкінці 2010 року, невдовзі після купівлі землі у Гарміші, Микола Гута перебрав керівництво агрохолдингу «Мрія», створеного його батьком Іваном», — йдеться у розслідуванні.

Вже 2011 року Гута вийшов на міжнародні ринки капіталу: до 2013 року Гуті вдалося залучити $600 млн завдяки попиту на випущені «Мрією» облігації.

«Мрія» почала орендувати все більше посівних площ, створюючи «картинку стрімкого розвитку», зазначає видання. Інвестори продовжили скуповувати облігації агрохолдингу, а німецькі банки видали холдингу кредити на закупівлю техніки і на суму у 75 мільйонів євро.

Однак, влітку 2014 року холдинг оголосив про дефолт: «Мрія» не змогла обслуговувати борг у $1,3 мільярда. 

Виявилося, що протягом багатьох років холдинг насправді не був прибутковим, а його звітність регулярно фальсифікувалася.

«Холдинг регулярно отримував платежі за товари, яких ніколи не існувало. Менеджмент використовував частину попередньо виведених з компанії на Кіпр грошей для перехресного фінансування, аби прикрашати звітність», — розповів у розмові з DW фінансовий директор «Мрії» Тон Хулс.

Микола Гута з сім'єю, як вдалося з'ясувати DW, невдовзі після оголошення дефолту виїхав до Швейцарії, де проживає у кантоні Обвальден.

В Україні проти нього відкрито кримінальну справу за підозрою у шахрайстві в особливо великих розмірах, йому загрожує тривале тюремне ув'язнення.

За інформацією кредиторів, він незаконно вивів з холдингу більше $200 мільйонів, зокрема, імовірно, частину грошей, залучених на біржі у Франкфурті. Частина незаконно виведених коштів «Мрії» могла опинитися і в Гарміші, де будувалася вілла Миколи Гути. 

На даний момент Villa Glory належить дружині Миколи Гути Вікторії, зазначає DW. Вона є власницею нерухомості через іншу кіпрську фірму - Zapatoustra Holdings Limited.

Поділитись: