Економіка

Український енергокомплекс перейде в режим надзвичайного стану 19 грудня

Економіка/Український енергокомплекс перейде в режим надзвичайного стану 19 грудня
Зберегти
Вигляд

Кабінет Міністрів України ввів надзвичайний стан в енергетиці України, який вступає в силу 19 грудня і триватиме протягом одного місяця.

Про це йдеться в розпорядженні Кабінету Міністрів від 9 грудня, передає «Урядовий кур'єр».

Міністерство енергетики та вугільної промисловості ініціювало рішення про запровадження надзвичайного стану. Акт ухвалено «з метою подолання наслідків тривалого порушення нормальної роботи ринку електричної енергії у зв'язку з виникненням аварійних ситуацій в об'єднаній енергетичній системі України».

Режим надзвичайного стану передбачає корекцію тарифів на виробництво та передачу електроенергії, встановлення додаткових платежів виробникам енергії, а також зміну алгоритму розподілу коштів оптового ринку.

НЕК «Укренерго» має встановити тимчасові обмеження у виробництві та пропускної потужності міждержавних енергомереж і контролювати обмеження на споживання.

У ніч на 22 листопада на Чаплинці Херсонської області, де з 20 вересня триває «товарна блокада» Криму, підірвали пошкоджені електроопори. Усі населені пункти Криму залишилися без електрики, яка надходить на півострів з території України по чотирьох лініях. У Криму ввели графіки відключення електрики і води для населення.

Після довготривалих переговорів між активістами та українською владою, Укренерго відновила електропостачання по лінії Каховська-Титан.

Пов`язані новини