Вигівського засудили до 11 років позбавлення волі, Костенка до 3-х.

Український консул зустрівся у виправній колонії в Кірово-Чепецьку Кіровської області РФ з незаконно засудженими в Росії українцями Олександром Костенком і Валентином Вигівським. 

Про це повідомляється на сторінці Департаменту консульської служби МЗС України у Facebook.

«Під час зустрічей консул перевірив умови утримання та стан співвітчизників. Українцям було надано належну консульсько-правову та матеріальну допомогу. Скарг на наявність упередженого ставлення чи інших протиправних дій з боку адміністрації колонії ув’язнені не висловлювали», — йдеться у повідомленні. 

Нагадаємо, Вигівський у вересні 2014 року був незаконно затриманий російською окупаційною владою на території анексованого Криму. Його звинуватили у шпигунстві і засудили до 11 років позбавлення волі в колонії суворого режиму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Йому показали яму і сказали, що це його могила» — батько політв'язня Вигівського. 

Костенка звинувачували в тому, що під час Євромайдану він нібито заподіяв тілесні ушкодження співробітнику кримського спецпідрозділу «Беркут».

Крім того, він нібито незаконно зберігав за місцем проживання нарізний ствол. У травні 2015 року суд окупованого Сімферополя засудив Костенка до покарання строком на 4 роки і 2 місяці. Пізніше в апеляційних інстанціях цей строк було зменшено до 3 років і 6 місяців.

Поділитись: