Незаконно ув'язнений Росією український режисер Олег Сенцов два тижні провів у штрафному ізоляторі у виправній колонії №8 у місті Лабитнангі через призначене раніше покарання.

Незаконно ув'язнений Росією український режисер Олег Сенцов два тижні провів у штрафному ізоляторі у виправній колонії №8 у місті Лабитнангі через призначене раніше покарання.

Про це повідомив адвокат Сенцова Дмитро Дінзе, передають «Крим.Реалії».

За його словами, переведення Сенцова з Якутська пов'язане з «громадською активністю і його підтримкою» в Якутії.

Рішення про переведення керівництво Федеральна служба виконання покарань ухвалило 21 липня, проте етап почався через півтора місяця, заявив адвокат.

«Перевели, оскільки порахували, що йде громадська активність в Якутії, пов'язана з його підтримкою. І керівництво ФСВП 21 липня ухвалило рішення про переведення його в Салехард, у виправну колонію №8, «Білий ведмідь». Наказ був відданий 21 липня, і тільки через півтора місяця вирішили перевести саме в зв'язку з активною підтримкою на всіх фронтах, і з активними діями на підтримку. За все, що відбувалося в Якутії, пов'язане з ним, його за це карали. Садили кілька разів в ШІЗО», — розповів захисник..

На даний момент, за словами адвоката, Олег Сенцов вже покинув штрафний ізолятор і перебуває в загоні. У його бараку 60 людей. Колонія, за словами адвоката, відрізняється суворим виконанням правил внутрішнього розпорядку. Основне виробництво в колонії — обробка каменю та виготовлення кам'яних виробів. Але крім цього, є роботи в бібліотеці, театрі та місцевій кіностудії. Керівництво колонії запропонувало йому роботу, пов'язану з роботою театру і кіно, але він відмовився.

«Олег ... дуже сильно схуд. В Якутії і зараз — це дві різні людини. Дуже втомився від етапу, і у нього немає запасів продуктів. Хоча харчування в колонії нормальне, на відміну від 15 інших північних колоній забезпечується добре», — повідомив адвокат.

У серпні в Росії затримали учасниць Pussy Riot після акції на підтримку політв'язня Сенцова.

Нагадаємо, у серпні 2015 року суд у РФ визнав Олега Сенцова і Олександра Кольченка винними у створенні у Криму терористичної організації, скоєнні двох терактів і підготовці ще одного, а також у спробі придбання вибухових пристроїв і незаконному зберіганні зброї.

Сенцова засудили до 20 років колонії, Кольченка  до 10 років позбавлення волі. 

Сенцова доставили у колонію у середині жовтня.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: