ENRU

Українських прикордонників у Росії арештували на 2 місяці — ДПСУ

Двоє співробітників Державної прикордонної служби України, яких Росія затримала на кордоні із Сумщиною 3 жовтня, узяті під варту в Росії терміном на 2 місяці.

Про це речник Держприкордонслужби Олег Слободян повідомив у Facebook.

Він нагадав, що 9 жовтня відбулася прикордонно-представницька зустріч із російською стороною з приводу звільнення прикордонників. За його словами, вона завершилася безрезультатно.

«Російський прикордонник, який прийшов на зустріч, заявив, що він не уповноважений відповідати на запитання та лише вручив російську версію протоколу про зустріч. Документ формально-сухий і не містить жодних відповідей на питання, які цікавлять українську сторону», — повідомив Слободян.

Він додав, що за оперативною інформацією стосовно українських прикордонників вже відбувся суд.

«Розгляд відбувався за двома статтями: щодо незаконного перетину кордону та непокори працівникам правоохоронного органу. Рішення суду – утримання 2 місяці під вартою», — написав він.

Слободян висловив думку, що українські військовослужбовці захоплені силою. «Швидше за все, на офіцерів чиниться психологічний тиск і не виключено, що в них на тілі є видимі ознаки фізичної боротьби на кордоні», — ідеться в повідомленні. 

«Українські прикордонники письмово висловили заперечення в зв’язку з порушенням російською прикордонної службою протокольних домовленостей та відверто цинічною позицією», — повідомив він.

Також під час огляду лінії кордону, де затримали прикордонників,  виявлені сліди розташування двох груп, які, імовірно, захоплювали офіцерів. 

3 жовтня на Сумщині зникли двоє прикордонників. За фактом зникнення прокуратура Сумської області відкрила провадження.

4 жовтня Росія підтвердила затримання українських прикордонників на кордоні з Сумщиною.

6 жовтня до затриманих ФСБ прикордонників не пустили консула. Відмову пояснюють тим, що особи затриманих наразі не встановлені.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram