Збірна України з футболу 7x7 (по 7 спортсменів у команді – ред.) втретє виграла турнір і тепер має найкращі показники за всю історію змагань в цьому виді спорту на Паралімпіаді.

Футбол 7x7 вперше був присутній в програмі Літніх Паралімпійських ігор в 1984 році. Тоді переможцем стала збірна Бельгії. Після цього тричі поспіль «золото» вигравала збірна Нідерландів. А починаючи з 2000 року найвищі нагороди здобували лише росіяни та українці.

Збірна України, вигравши в фіналі у футболістів Ірану на Паралімпіаді-2016, повторила досягнення Нідерландів за кількістю золотих нагород і перевершила в цьому показнику росіян.

Фото прес-служба НКСІУ

Тепер українці мають в своєму активі 3 «золота» і 2 «срібла» та очолюють медальну таблицю в цьому виді спорту. Нідерланди лишаються другими з трьома золотими нагородами, а росіяни – третіми – з 2 золотими, 2 срібними та 1 бронзовою медалями.

Зауважимо, що на літній Паралімпіаді 1984 року одночасно проводилося два змагання: футбол по 7 чоловік у команді для візочників (США – «золото», Канада – «срібло», Велика Британія – «бронза») і для стоячих спортсменів. Однак, змагання за участю спортсменів-візочників з тих пір не проводилися. 

Окрім того, на літніх Паралімпійських іграх 2004 року в Афінах вперше з'явилися змагання з футболу 5x5 для спортсменів з вадами зору, включаючи сліпоту. Тричі поспіль переможцями ставали бразильці. Фінал Паралімпіади-2016 з цього виду спорту відбудеться 17 вересня між футболістами Бразилії та Ірану.

Нагадаємо, що українська збірна з футболу 7x7 у фіналі переграла команду з Ірану у додатковий час з рахунком 2-1.

Раніше українці перемогли у матчі з Бразилією з рахунком 2:1. І після розгрому Ірландії (6:0) і перемоги над Великобританією (2:1) набрали 9 очок і вийшли з першого місця.

У півфіналі українські футболісти перемогли збірну Нідерландів з рахунком 4:0.

Крім того, збірна України встановила новий рекорд за кількістю здобутих нагород за всю історію участі наших спортсменів у змаганнях:106 медалей у Ріо-2016 проти 84 у Лондоні-2014. Лишився останній день змагань.

Поділитись: