Українці, які проживають на території анексованого Криму, братимуть участь у злочинних процесах, якщо підуть на незаконні вибори президента РФ.

Українці, які проживають на території анексованого Криму, братимуть участь у злочинних процесах, якщо підуть на незаконні вибори президента РФ.

Про це в ефірі Громадського розповів голова Кримськотатарського ресурсного центру Ескендер Барієв.

«Це порушення міжнародного права: на окупованій території не можуть проводитися вибори. Якщо наші співвітчизники братимуть участь у виборах — вони будуть брати участь в тих злочинних процесах», — сказав він.

Барієв наголосив, що вибори президента Росії, дату яких призначили на день анексії Криму 18 березня, порушують навіть російське законодавство.

«Згідно з визначенням Конституційного суду РФ, 2 терміни президентських повноважень є конституційною межею. Його (Путіна – ред.) не мали реєструвати як кандидата. Це порушення Конституції Російської Федерації», — додав він.

При цьому Барієв відзначив, що ті кримські татари, які висловили свій бойкот та не голосуватимуть на виборах, — жодним чином не вплинуть на їх результати.

У Росії офіційно призначили вибори президента на день анексії Криму.

У них мають намір взяти участь чинний президент РФ Володимир Путін, кандидат від КПРФ Павло Грудінін, лідер ЛДПР Володимир Жириновський, засновник «Яблука» Григорій Явлінський, журналістка Ксенія Собчак.

Україна ставитиме питання на міжнародному рівні про незаконність виборів президента РФ у Криму.

Поділитись: