У Києві розпочався Марафон написання листів до окупаційної влади Криму та тих, чиї права були порушені на анексованому півострові.

У Києві розпочався Марафон написання листів до окупаційної влади Криму та тих, чиї права були порушені на анексованому півострові.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського. 

Акція організована до Дня прав людини правозахисниками Amnesty International і проходить у 200 країнах світу.

Цьогоріч одним з героїв українського Марафону став Ервін Ібрагімов — кримсткотатарський громадський діяч, якого викрали у травні 2016 року в Криму. 

Відтоді його місцезнаходження невідоме, а кримська влада не проводить ефективного розслідування. 

«Є дві форми підтримки. Перша — це петиція до, де-факто, влади Криму про те, що ми закликаємо провести ефективне і неупереджене розслідування його зникнення і друга частина — це листи підтримки батькам. Ми б хотіли наголосити, що цього року для нас і одна і друга активність є дуже потрібними і дуже важливими. Ми віримо в те, що такий точковий і дуже широкий тиск вплине на те щоб все таки цю справу розслідували», — розповіла організаторка акції, директорка Amnesty International Україна Оксана Покальчук.

Організатори відзначають, що це вже 10-й Марафон. 

Кожного року за допомогою Марафону звільняють несправедливо засуджених, скасовують репресивні закони та підтримують жертв порушень прав людини. Марафон написання листів триватиме з 19 листопада до 20 грудня та відбуватиметься у понад 24 населених пунктах України: від Закарпаття до Донецької та Луганської областей. 

Поділитись: