ENRU

«Укравтодор» планує побудувати автобан Львів-Будапешт

Державне агентство автомобільних доріг України планує побудувати автобан Львів – Будапешт через пункт пропуску «Дийда».

Як повідомляє прес-служба «Укравтодору», спільно із Світовим банком вже почали підготовку pre-feasibility study проекту будівництва (реконструкції) дороги І категорії Львів – Мукачево.

«Ця дорога стане основною артерією для експорту українських товарів у країни Східної та Південної Європи та транзитним коридором міжнародної торгівлі через Україну з Білорусі та країн Прибалтики до країн Східної та Південної Європи, а також забезпечить стале сполучення Закарпаття із іншими регіонами України», — ідеться у повідомленні.

Наразі дорога  М-06   з Мукачева до Львова проходить через складний гірський рельєф, а отже,  проїзд по ній займає близько 3,5 годин. Новий автобан скоротить час в дорозі до 2 годин.

Підготовка pre-feasibility study проекту передбачає розробку найоптимальнішої  концепції нового маршруту із пропозиціями щодо реконструкції наявних ділянок дороги та/чи будівництва нових, а також визначення вартості проекту відповідно до обраної концепції.

Нова автострада поєднає Львів з угорським автобаном  М-3  Будапешт-Н’їредьхаза і стане головним автомобільним коридором між Україною та Угорщиною.

У 2017 році розпочали проектування нової автомобільної дороги І категорії від міста Мукачево до КПП «Дийда». Ця ділянка дороги має спростити транспортне сполучення між Україною та Угорщиною, а також зняти навантаження з контрольно-пропускного пункту «Чоп-Захонь», на який наразі припадає основна частина вантажних автомобільних перевезень. 

 У перспективі новий автобан Львів – Мукачево буде поєднуватися із словацьким автобаном R-2, що забезпечить його зв'язок із системою швидкісних доріг Словаччини, Чехії, Німеччини.

Раніше міністр інфраструктури повідомив, що будівництво платних доріг в Україні почнеться у 2019 році. 

Підписуйтесь на наш канал у Telegram