Україна отримає на безоплатній основі 8 мільйонів доз вакцин від коронавірусу.

Про це заявив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Отримає ці вакцини Україна в межах Глобального механізму з доступу до вакцин від COVID-19 — COVAX.

«Сьогодні стало відомо, що Україна, як одна з країн, яка включена в роботу глобального механізму COVAX має змогу отримати вакцини від коронавірусної хвороби у кількості доз, яка дорівнює 20% населення безкоштовно», — розповів Ляшко.

Він уточнив, що така домовленість означає, що 4 мільйони українців «зможуть вакцинуватись у першій половині 2021 року за рахунок фінансової підтримки з боку міжнародних партнерів та урядів інших країн».

Зазначимо, що дані головного санітарного лікаря не збігаються з точки зору математики. Хоч перепису в Україні не було дуже давно, але зараз населення точно не 20 мільйонів (якщо 4 млн — це 20%). Так званий електронний перепис станом на 1 грудня 2019-го показав, що в Україні 37 мільйонів 289 тисяч людей.

Прес-секретарка Віктора Ляшка Оксана Фартак пояснила нам, що вакцину треба вводити двічі, тому все у дописі правильно. Тобто доз буде 8 мільйонів, але їх вистачить на 4 мільйони людей. Тобто де-факто безкоштовних вакцин вистачить на близько 10% населення.

Також ми запитали, які групи населення будуть у пріоритеті. Фартак розповіла, що таких груп чотири: медики, вчителі, правоохоронці та літні люди. Серед цих категорій отримані вакцини розподілять рівномірно.

«А коли вже закуплять вакцину додатково за державні кошти, то тоді будуть далі вакцинувати (решту населення — ред.)», — сказала вона.

Ще Ляшко уточнив, що вакцина від американської компанії Moderna, яка нещодавно показала ефективність у 94,5%, також приєдналась до механізму COVAX.

Поділитись: