Близько 200 спеціально підготовлених рятувальників готова направити Україна в Австралію для боротьби з лісовими пожежами.

Про це заявив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

«Українська сторона поінформувала Австралію про готовність прибуття рятувальників на місце трагедії протягом 24-36 годин з необхідним спорядженням на спеціально орендованому далекомагістральному літаку», — написав міністр.

Він зазначив, наразі Україна очікує відповіді австралійської сторони. 

Зазначимо, у лісових пожежах в Австралії, які тривають з початку листопада, загинули щонайменше 24 людини, обгоріли мільйони гектарів землі та було зруйновано понад 1200 будинків.

Також науковці з університету Сіднея заявили, що внаслідок пожеж постраждали близько 500 мільйонів тварин, зокрема птахи та рептилії. Вони або загинули, або втратили місце для життя через вогонь.

Нагадаємо,

  • 8 листопада, через збіг високої температури (35 градусів Цельсія) й сильних вітрів на території двох штатів виникло одразу 99 локальних пожеж.
  • Пізніше влада австралійських штатів Новий Південний Уельс та Квінсленд оголосила надзвичайний стан через катастрофічний «рівень лісових пожеж» у регіоні — вперше за останні 10 років.
  • 19 грудня через масштабні лісові пожежі влада Австралії оголосила надзвичайний стан щонайменше на тиждень. Зокрема, надзвичайний стан оголосили в найбільшому місті країни — Сіднеї — й штаті Новий Південний Уельс.
  • Через отруйні випари лікарі говорять про надзвичайну ситуацію у сфері громадської охорони здоров'я. За останні тижні в лікарнях різко зросла кількість пацієнтів з проблемами в дихальних шляхах.
Поділитись: