Леонід Кучма скликає екстрене засідання Тристоронньої контактної групи з питань урегулювання війни на Донбасі через заяви ватажків самопроголошених «Л/ДНР» про приведення їхніх військ у бойову готовність.

Про це повідомив президент Володимир Зеленський під час пресконференції до річниці з дня інавгурації.

«Зараз за заявою Пасічника (ватажка бойовиків «ЛНР» — ред.) Кучма написав заяву й скликає засідання ТКГ», — сказав президент.

Він зазначив, що Кучмі складно і він пропонував передати свої повноваження у ТКГ віцепрем’єру з питань реінтеграції Олексію Резнікову. Але наразі Кучма залишається у складі української делегації в ТКГ.

«Що стосується «просто припинити стріляти». Це складний процес. Я ніколи не закликав, щоб наша армія не відповідала. Я хотів показати всьому світові, що ми не стріляємо першими, що ми не провокуємо. І що та сторона теж може не стріляти. Але вони цього не роблять», — додав Зеленський

Як передають ЗМІ бойовиків, раніше Пасічник заявляв, що привів свої війська в повну бойову готовність і пригрозив Україні відсунути лінію фронту.

Пасічник звинуватив українських військових нібито в обстрілі ЛЕП «Михайлівка-Комунарська», ремонтної бригади, яка працювала на ній, та патруля ОБСЄ. Варто зазначити що місія ОБСЄ пише у своєму звіті, що її співробітники зазнали обстрілу бойовиків під Луганськом.

Також Пасічник вирішив звернутися до Зеленського

«У разі продовження подібних дій з боку ЗСУ, ви, Володимире Олександровичу, не залишите нам іншого вибору, окрім як прийняти ефективні і рішучі заходи, щоб відсунути лінію розмежування від зазначеної лінії електропередач», — заявив ватажок бойовиків.

Поділитись: