Форум громадянського суспільства «Східного партнерства» представив у Брюсселі індекс за 2017 рік, згідно з яким, Україна та Грузія лідирують за демократичними реформами та євроінтеграцією.

В індексі «Східного партнерства — 2017» вказується, що найгірші показники демократії в Білорусі та Азербайджані. Водночас, Україна та Молдова залишаються позаду у питаннях бізнес-клімату.

Загалом індекс охоплює два виміри.

За першим з них, що стосується зближення з ЄС, лідером є Україна (індекс 0,73). За нею йдуть Вірменія (0,66), Молдова (0,65), Грузія (0,64), Азербайджан (0,56) та Білорусь (0,52). Цей вимір зокрема демонструє, наскільки демократія відповідає міжнародним стандартам, як впроваджуються норми ЄС і наскільки країн досягають цілей сталого розвитку. За двома першими показниками Україна також лідирує. А ось у сталому розвитку вона на третьому місці після Азербайджану та Білорусі.

У другому вимірі, що демонструє, наскільки тісні зв’язки з ЄС між урядами, в економіці та серед громадян, на першому місці Грузія та Молдова з індексом 0,71. Далі йдуть Україна (0,66), Вірменія (0,50), Азербайджан (0,47) та Білорусь (0,45). При цьому Україна аж на четвертому місці за зв'язками між громадянами.

На думку представників Форуму громадянського суспільства, в першу чергу це пов’язано з незначною кількістю стипендій для студентських і наукових обмінів. В України їх приблизно стільки ж, скільки для Молдови та Грузії, хоча ці країни значно менші за кількістю населення.

Нагадаємо, в березні 2018 року голови парламентів України, Грузії та Молдови Андрій Парубій, Іраклій Кобакідзе та Андріан Канду підписали декларацію про євроінтеграційні прагнення країн.

Поділитись: