У державному Нафтогазі заявили, що в Україні є величезна нафтотранспортна система, де можна зберігати нафту.

Про це повідомив виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко, коментуючи інформацію про те, що ціни на нафту вперше в історії стали негативними.

«Ціна на нафту в світі пішла в глибокий мінус. Тобто готові платити, щоб забирали нафту. Це можна пояснити тим, що нафту вже немає де зберігати, і неможливо припинити видобуток без значних втрат у майбутньому», — написав він.

Водночас він вказав, що, у США, до прикладу, вистачає місткостей для зберігання нафти до листопада при чинних темпах видобутку та споживання.

Вітренко уточнив, що в Україні є величезна нафтотранспортна система, де можна зберігати нафту.

«Один працюючий завод (Кременчук) зі значними ємкостями для зберігання, а також багато нафтопереробних заводів, які давно зупинені, але на яких принаймні були такі ємкості», — запевнив він.

На його думку, бізнес зі зберігання нафти зараз найбільш прибутковий, тож потрібно «не проґавити можливості і максимально їх монетизувати».

«З газом в Європі ситуація поки інша, але вже не знаєш чого очікувати. Може наші газосховища теж скоро стануть найбільш прибутковим бізнесом», — додав він.

Увечері 20 квітня ціни на нафту вперше в історії стали негативними: продавці доплачують покупцям. Так, станом на 21:40 вартість нафти впала до рекордних мінус 40 доларів за барель.

Поділитись: