Україна менше як за місяць вичерпала річні квоти на експорт меду й соків до ЄС. Надалі його обкладатимуть митом
Українські виробники та експортери меду й виноградного та яблучного соків до 25 січня вичерпали всі річні квоти на безмитний експорт цієї продукції до Євросоюзу.
Про таке повідомили в «Українському клубі аграрного бізнесу».
Також ще до кінця січня Україна повністю використала квартальні квоти (січень-березень) на постачання яєць, яєчних продуктів і розділеного м'яса птиці.
Що з іншими квотами?
Українські експортери використали уже 74% річної квоти на кукурудзу, 43% — на цукор, 24% — на крупи й борошно, 18% — на оброблені томати, 9% — на крохмаль, 8% — на пшеницю й 16% квартальної квоти на м'ясо птиці в тушках.
Як зазначають в «Українському клубі аграрного бізнесу», за попередніми прогнозами, як і минулого року, квоти за більшістю з цих позицій вичерпаються ще в першому півріччі.
Що це за квоти?
Це встановлені договором про асоціацію та про вільну торгівлю з ЄС обсяги продукції, які Україна може постачати без мит. Всі продукти, які перевищуватимуть квоти, обкладатимуть митом, через що вартість української продукції в ЄС зросте, а її привабливість для європейських споживачів впаде.
Зазначимо, що в 2020 році квоту на безмитний експорт меду з України до ЄС закрили за перші 10 днів.
Через цю проблему влітку 2020-го в уряді обіцяли почати обговорення щодо оновлення Угоди про асоціацію Україна-ЄС. Там зазначали, що потенціал українського експорту в напрямку ЄС збільшується та не вміщається у торгові умови, які наразі передбачені.
- Поділитися: