Українська сторона передала в Тристоронню контактну групу (ТКГ) список з чотирьох категорій заручників. З тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей інформації поки не надавали.

Про це заявив координатор ОБСЄ в гуманітарній групі ТКГ Тоні Фріш, цитує пресслужба Офісу президента.

Хто саме потрапив до списку української сторони, у Зеленського не називають.

Крім того, Фріш констатував, що сторони готові одночасно відкрити два нові контрольні пункти в'їзду-виїзду в Луганській області в першій декаді листопада. Цим виконають домовленості паризького саміту «нормандської четвірки».

Що ще обговорювали на засіданні ТКГ?

Чергове засідання Тристоронньої контактної групи відбулося 14 жовтня в режимі відеоконференції за участю делегацій України, Росії та за модераторства ОБСЄ.

Як цитує пресслужба ОП, голова Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Яшар Халіт Чевік назвав досягненням запровадження режиму «тиші» на Донбасі, водночас наголосив, що необхідне «забезпечення його сталого характеру».

Окрім того, представник ОБСЄ зауважив, що «політичні питання, через які засідання групи є не такими результативними, як хотілося б, не повинні стояти на чільному місці в роботі безпекової групи». Зокрема, визначили потребою розібратися з оновленим планом розмінування — його назвали «особливо актуальним через наближення зими».

Українська делегація також підняла питання того, чи можливо сформувати групу експертів під егідою МАГАТЕ, яка б контролювала зберігання радіоактивних матеріалів на тимчасово окупованих територіях Донбасу.

«Незважаючи на складний процес, можна відзначити позитивні зрушення в частині розблокування консультацій у межах ТКГ, а також продовження розмінування на трьох ділянках у Донецькій і Луганській областях України», — підсумували у президента.

Поділитись: