Україна безплатно передає тисячі тонн зерна до країн Африки, яким загрожує голод — постанова уряду

Кабінет міністрів України погодив передання до 50 000 тонн зерна пшениці до Сомалі та Ефіопії як гуманітарну допомогу. Гроші на зерно виділять із резервного фонду держбюджету.

Про це йдеться у постанові Кабміну від 16 вересня.

Так, уряд виділив для Державної служби з надзвичайних ситуацій 420 мільйонів гривень для відшкодування вартості зерна пшениці. Для надання гуманітарної допомоги Ефіопії та Сомалі виділять до 50 тисяч тонн зерна не нижче ніж третього класу, що перебуває у власності АТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України».

Міністерство закордонних справ має узгодити з Організацією Об’єднаних Націй і компетентними органами Ефіопії та Сомалі питання доставки та оплати транспортування зерна з Одеського морського торговельного порту до портів цих країн коштом міжнародних організацій.

А ДСНС має відшкодувати продовольчо-зерновій корпорації України вартість зерна на умовах поставки FOB за середньоринковою ціною, яка склалася на ринку України на умовах FOB до глибоководних портів Чорного моря, з урахуванням податку на додану вартість станом на дату набрання чинності цієї постанови та передачу гуманітарної допомоги.

Ця постанова набирає чинності з дня набрання чинності рішення президента України про надання гуманітарної допомоги Ефіопії та Сомалі.

Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський повідомляв, що до кінця вересня з українських морських портів можуть експортувати не менше ніж 3 мільйони тонн агропродукції. І значна частина — саме для найбідніших та найнужденніших країн. Зокрема, 7 вересня він повідомив про доставку першого вантажу до Ефіопії.

«Маршрут був непростий: спочатку морем, потім вантажівками. Але сотні тисяч ефіопів реально врятовані від голоду. Можливо, росію це не влаштовує і вона не хоче цього помічати. Однак світу саме це потрібно. Потрібно рятувати країни на різних континентах від хаосу, потрібно рятувати людей від голоду», — говорив Зеленський.

Він наголошував, що на відміну від росії, Україна не робить «расистський поділ світу на тих, хто заслуговує на безпеку, і хто нібито не заслуговує».

«Ми підтримуємо всіх людей, усі країни. І ті, які нам допомагають, і ті, які поки утримуються від допомоги. І ті, які більш стабільні, і ті, які менш стабільні. Ще раз наголошую: Україна була, є і буде гарантом світової продовольчої безпеки», — підкреслив президент.