Політика

Україна планує відкрити в Польщі ще три консульства

«Укрінформ»
Політика/Україна планує відкрити в Польщі ще три консульства
Зберегти
Вигляд
Українська влада планує відкрити в польському Вроцлаві генеральне консульство, а в містах Катовіце та Кельце — почесні консульства.

Посол України в Польщі Андрій Дещиця розповів, що є необхідність відкриття ще одного генерального консульства, бо почесні консульства не мають повноважень на виконання усіх консульських дій.

«У цьому контексті очевидною є необхідність відкриття ще однієї консульської установи України на заході Польщі — у Вроцлаві, що дозволило б перерозподілити межі консульських округів так, щоб громадяни України могли витрачати не більше ніж дві-три години на дорогу до консульства», — сказав Дещиця в інтерв’ю «Укрінформу».

За його словами, підготовка до відкриття генконсульства триватиме в 2019 році, аби в 2020 році установа розпочала роботу.

Посол також розповів, що відповідне рішення готується щодо почесного консульства в місті Катовіце Сілезького воєводства.

«Сподіваюся, це відбудеться вже невдовзі. Крім того, шукаємо кандидатуру на почесного консула в місті Кельце (Свентокшиське воєводство — ред.)», — додав Дещиця.

Нагадаємо, на початку листопада в Анталії відкрили консульство України та культурний центр української громади.

Раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що Україна не закриватиме російські консульства, оскільки такі дії призведуть до дзеркальних заходів у відповідь.

Пов`язані новини