Україна почала експортувати електроенергію у Європу — Шмигаль
З 30 червня Україна почала експорт своєї електроенергії в Європу. З 1—ї години ночі такий експорт пішов у напрямку Румунії. Початковий обсяг складає 100 МВт.
Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.
Перший аукціон на розподіл пропускної спроможності до Румунії відбувся 28 червня. На першому етапі доступна пропускна спроможність міждержавних перетинів (експорт/імпорт) розподілятиметься лише на добових аукціонах, буде обмежена обсягом до 100 МВт та підлягатиме щоденному аналізу. Разом із цим наразі розподіляються лише перетини в напрямку Румунії.
«Енергетичний безвіз із ЄС, який запрацював у березні цього року, дає свій дуже осяжний та практичний результат. Лише за перший день державне підприємство "Укренерго" заробило 10 млн гривень на продажі доступу до міждержавного перетину», — повідомив Шмигаль.
За його словами, потенціал експорту української електроенергії до Європи складає до 2,5 ГВт. За таким сценарієм держава зможе отримувати понад 70 млрд гривень на рік.
«Після перемоги України у війні це дозволить суттєво збільшити інвестиції в галузь та модернізувати її до найкращих європейських стандартів. Енергетика стане одним із драйверів відновлення нашої економіки, як уже стала драйвером нашої інтеграції в ЄС», — зазначив прем'єр.
Нагадаємо, Україна та ЄС відновили міждержавну торгівлю електроенергією після відповідного рішення Європейської мережі операторів системи передавання електроенергії ENTSO-E.
ENTSO-E об'єднує 43 оператори у 36 країнах європейського континенту. Через війну 26 лютого Україна відмовилася від приєднання до енергомереж росії та Білорусі. Зрештою енергосистему України та Молдови аварійно приєднали до ENTSO-E вже 16 березня.
Наразі операційні системи континентальної Європи підтримують стабільність українсько-молдовської енергосистеми після позитивного аналізу, який підтвердив, що невідкладна синхронізація є технічно можливою разом із низкою заходів з убезпечення енергосистем.
- Поділитися: