Учасники Маршу до Дня захисника України спускаються бульваром Тараса Шевченка в бік Хрещатика.
Фото:

Олександр Хоменко/hromadske

У Києві відбувся щорічний марш до Дня захисника України та 78-ї річниці заснування УПА. Ці свята відзначають сьогодні, 14 жовтня.

Цього року, як і попередні рази, захід почався з мітингу біля пам'ятника Тарасу Шевченку в центі столиці. Учасники пройшли Хрещатиком до Майдану Незалежності, а далі вирушили на Банкову до Офісу президента, де вони провели акцію з вимогою про ухвалення закону про колаборантів.

Серед організаторів заходу — праві партії «Свобода», «Нацкорпус» та «Правий Сектор», а також низка ветеранських організацій. До кінця колони маршу примкнула праворадикальна партія «Національний опір» з банером «White Lives Matter». Вони вважають, що нині білі люди страждають від дискримінації та злочинів на расовому ґрунті.

Голова Нацполіції Ігор Клименко розповів hromadske, що загалом на марші у Києві було 5-6 тисяч людей, за порядком стежили тисяча правоохоронців. Все минулося без провокацій.

Хода не обійшлася без традиційних «фаєрів». Їх запалювали тричі — на Майдані Незалежності, на мосту над вулицею Інститутською і біля Офісу президента.

Біля входу до Офісу президента учасники мітингу встановили символічні двері із надписом «Президент», біля яких поставили банки із «головами» проросійських, на думку учасників мітингу, політиків, а також президента Росії Володимира Путіна.

На мітингу біля Офісу президента колишній командир полку «Азов», керівник центрального штабу партії «Національний корпус» Максим Жорін озвучив вимоги учасників маршу: прийняти закон про захист Української держави від колаборантів, звільнити з посади генерального прокурора Ірину Венедіктову, тому що, на думку учасників акції, вона системно працює над фабрикуванням справ проти українських патріотів. Третя вимога — припинити переслідування проукраїнських активістів.

До учасників зібрання вийшов представник Офісу президента, якому передали вищезазначені вимоги у письмовому вигляді.

Поділитись: