У цьогорічному рейтингу легкості ведення бізнесу, який складає Світовий банк, Україна піднялась на 71 позицію, набравши додаткові 0,94 бали. Минулого року, Україна обіймала 76 позицію за якістю ведення бізнесу.

Водночас, першу сходинку цього року займає Нова Зеландія. До трійки лідерів також входять Сінгапур та Данія. Грузія у рейтингу посіла 6 місце, обігнавши Норвегію, США та Велику Британію. Польща зайняла 33 сходинку, а Росія — 31.

Україна у рейтингу привабливості для ведення бізнесу опинилась між Грецією та Киргизстаном. Так, умови ведення бізнесу в Україні залишаються одними з найгірших у Європі. За цим показником українська економіка відстає від усіх країн-сусідів, включаючи Білорусь, Молдову та Угорщину.

За останній рік Україна дещо покращила свої позиції у міжнародній торгівлі, виконанні міжнародних контрактів, підключенні до електроенергії та захисті прав міноритарних інвесторів. Водночас, погіршилася ситуація у сфері сплати податків та отриманням дозволу на будівництво. 

Зазначимо, що рейтинг складається на основі аналізу низки факторів, що впливають на легкість ведення бізнесу. Зокрема, аналізуються умови початку бізнесу: підключення до мереж, офіційне оформлення та облік. Також аналізується податкове законодавство та система сплати податків, забезпечення прав власності тощо. Як правило, Світовий банк аналізує умови ведення бізнесу у столицях країн.

Раніше стало відомо, що Україна посіла одну з останніх у Європі позицій за рівнем конкурентоспроможності економіки.

Раніше повідомлялось, що Україна посіла 134 місце (зі 162 країн світу) у індексі економічної свободи, ставши найменш економічно вільною країною Європи.

Поділитись: