В Індексі демократії, складеному дослідницькою агенцією Economist Intelligence Unit, Україна потрапила до категорії «гібридних режимів».

У 2018 році Індекс демократії у Східній Європі покращився з 5,40 до 5,42. У 2017 році був найнижчий показник рейтингу для Східної Європи за всі роки існування дослідження. В минулому році показники демократії зросли у Вірменії, Естонії та Македонії.

Список зі 167 країн аналітики поділили на чотири категорії: «повні демократії», «недосконалі демократії», «гібридні режими» та «авторитарні режими».

Україну в індексі віднесли до «гібридних режимів». Також у цю категорію потрапили західні балканські держави, Молдова, Вірменія, Грузія та Киргизстан. Загалом всі країни Східної Європи залишились у своїх старих категоріях.

До «авторитарних режимів» у дослідженні віднесли: Білорусь, Казахстан, Росію, Азербайджан, Узбекистан, Таджикистан (останні країни мають найнижчий рівень демократії у регіоні).

При класифікації країн враховувалися 60 різних показників, згрупованих по 5 категоріях: вибори і плюралізм, громадянські свободи, діяльність уряду, політична ангажованість населення і політична культура.

Поділитись: