Україна повернула ще 11 дітей з росії та окупованих територій

Частина дітей, яких вдалося повернути 20 лютого
Частина дітей, яких вдалося повернути 20 лютогоДмитро Лубінець

Україні вдалося повернути 11 дітей, яких росія депортувала на свою територію або утримувала в окупації.

Про це розповів уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.

Серед них — 6 дівчаток, зокрема дві рідні дворічні сестри-двійнята, та 5 хлопчиків. Найменшій повернутій дитині — 2 роки, а найстаршій — 16.

«На жаль, доля дітей трагічна — вони вимушені були пережити окупацію рідних міст, бомбардування та поранення, смерть рідних. Деяких рф примусово паспортизувала та навіть знайшла їм “опікунів”. Але тепер українці вдома», — наголосив омбудсмен.

На українській землі дітей також зустрічав посол Катару в Україні Гаді Аль-Гаджрі. Ця країна є посередником у перемовинах з росією щодо повернення депортованих дітей. Також підтримку надали Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та Державна прикордонна служба.

Офіс омбудсмена напрацював безпечний шлях повернення дітей і подбає про їхню психологічну та гуманітарну підтримку.

Депортація українських дітей 

Станом на початок лютого Україна підтвердила незаконне вивезення 19 546 дітей. 17 березня Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт президента росії володимира путіна та уповноваженої зі справ дітей рф марії львової-бєлової. Їх підозрюють у незаконному вивезенні українських дітей з окупованих територій до росії. А в липні 2023 року Офіс генерального прокурора розпочав розслідування участі білоруського Червоного Хреста в депортації українських дітей.

У разі депортації вас або вашої родини можна звернутися до Офісу омбудсмена:

  • за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008;
  • на електронну пошту: hotline@ombudsman.gov.ua;
  • на гарячу лінію: 0 800 501 720;
  • за телефоном: 044 299 74 08.

Також у разі депортації дитини можна заповнити онлайн-форму заяви «Повідомити про зникнення/депортацію/примусове переміщення дитини» на сайті «Діти війни».