Україна повернула тіла ще 17 своїх захисників

Повернення тіл загиблих українських військових
Повернення тіл загиблих українських військовихМіністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України

Україна в межах чергової операції з передання тіл загиблих військових повернула ще 17 своїх загиблих захисників.

Про це повідомило Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

У відомстві кажуть, що процес повернення тіл відбувається відповідно до норм Женевської конвенції. Операцію організували за співпраці уповноваженого з питань зниклих безвісти Олега Котенка та низки силових структур України.

Повернення загиблих захисників

На початку липня віцепрем'єр-міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук повідомила, що з 24 лютого Україні вдалося повернути тіла понад 400 загиблих військовослужбовців. Вона зазначила, що тіл набагато більше, однак росія не хоче показувати своїм громадянам масове передавання загиблих.

А втім, після цього процес повернення тіл продовжився. Наприклад, 12 липня Україна повернула 30 загиблих, 19 липня — 45, а 26 липня — ще 25.

Україна проводить ідентифікацію та генетичну експертизу загиблих за європейськими протоколами, натомість росія їх не підтримує і має свої протоколи.

Норми Женевської конвенції

Там ідеться про те, що померлих військовополонених треба ховати в окремих могилах, якщо непереборні обставини не змушують ховати їх у братській могилі.

Кремації тіла піддають лише з нагальних потреб гігієни, з огляду на релігію померлого або згідно з висловленим бажанням померлого стосовно цього. У разі кремації цей факт зазначається у свідоцтві про смерть разом із поясненням мотивів.

Щоб могили можна було завжди розшукати, усі дані про факти й місця поховання реєструє Служба місць поховання, створена державою, що тримала людей у полоні. Переліки місць поховання та дані про військовополонених, похованих на кладовищах та в інших місцях, передають державі, від якої вони залежали. Відповідальність за догляд за могилами та за реєстрацію всіх подальших переміщень тіл покладається на державу, що контролює цю територію, якщо вона є стороною Конвенції.

Ці положення стосуються також праху: Служба місць поховання має зберігати його доти, доки не буде вирішено долю останків згідно з побажанням батьківщини військовополонених.