Україна приєдналася до Європейської системи онлайн висвітлення даних про якість атмосферного повітря. Наразі до неї під'єднали лише Донецьку область.

Про це повідомили у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів.

Так, Україна почала автоматично передавати дані про якість атмосферного повітря з серверів Міністерства в систему індексу якості повітря Європейського екологічного агентства.

Фото:

скріншот

Водночас міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський наголосив, що система моніторингу якості повітря в Україні не оновлювалась десятками років, відтак не може надавати актуальну інформацію.

«Ми планували на цей рік закупівлю сучасного обладнання моніторингу повітря у співфінансуванні з місцевими органами влади, але наразі ці кошти передані в фонд коронавірусу. В планах міністерства протягом наступних років встановлення мережі пунктів моніторингу відповідно до європейських критеріїв», — переконує міністр.

Для розрахунку індексу якості повітря використовують дані концентрацій озону, діоксиду сірки, діоксиду азоту, зважених часток пилу діаметром менше ніж 10 та 2,5 мкм. Їх передають кожну годину з семи автоматизованих постів Донецької обласної державної адміністрації, оскільки вони відповідають вимогам директиви ЄС про якість атмосферного повітря. В уряді найближчим часом планують під'єднати до системи також Київську та Дніпропетровську області.

У Кабміні також додають, що Україна стала другою країною Східного партнерства після Грузії, яка змогла забезпечити всі технічні вимоги для організації процесу передачі даних.

Нагадаємо, 17 квітня через лісові пожежі у Житомирській області і Зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення у Києві фіксували найвищий у світі рівень забруднення повітря.

Поділитись: