Україна створює ІТ-армію для протидії російській дезінформації
В Україні створюють ІТ—армію для протидії російським фейкам, кіберагентам та дезінформації.
Про це заявив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
«У нас дуже багато талановитих українців у цифровій сфері: розробники, кіберспеціалісти, дизайнери, копірайтери, маркетологи, таргетологи тощо. Створюємо IT-армію. Завдання знайдуться для всіх», — написав він.
Окрім цього, кіберполіція розробила Telegram чат-бот для блокування сервісів дезінформації. З його допомогою можна заблокувати Telegram-канали, YouTube-канали, Facebook-групи та Instagram-профілі, які розповсюджують дезінформацію, а також інформацію щодо місць дислокацій ЗСУ.
Водночас в Міністерстві внутрішніх справ заявили, що кіберполіцейські спільно з волонтерами заблокували сайти окупанта: зокрема недоступними залишаються онлайн-ресурси уряду РФ, найбільших ЗМІ, а також банків.
Раніше Михайло Федоров заявляв, що Twitter заблокував можливість реєструвати акаунти з РФ.
Яка ситуація?
У ніч проти 24 лютого президент Росії Володимир Путін у відеозверненні заявив про початок «спеціальної військової операції» проти України. У низці українських міст прогриміли вибухи.
Перші удари окупанти завдали о 5 ранку по військовій інфраструктурі: аеродромах, центрах військового управління та складах ресурсів. В Україні запровадили воєнний стан.
Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат.
За даними міністра охорони здоров'я, станом на 26 лютого унаслідок російського вторгнення 198 цивільних, зокрема 3 дитини, загинули. Ще понад тисяча людей, зокрема 33 дитини, отримали поранення.
У деяких містах ввели комендантську годину.
Росія та Україна також проводять консультації щодо часу й місця переговорів.
- Поділитися: