Президент України Володимир Зеленський обговорив з президентом Бразилії Жаїром Болсонару можливість перезапуску проєкту космічної співпраці.

Про це йшлося під час двосторонньої зустрічі президентів у Японії, де Зеленський перебуває з офіційним візитом, передає прес-служба Офісу президента.

«Бразилія — наш головний торговельний партнер у Латинській Америці. Вітаю розширення присутності бразильських компаній в Україні та українських — у Бразилії», — повідомив Зеленський.

Зазначається, що сторони також обговорили співпрацю у космічній галузі. Зеленський запропонував перезапустити спільний україно-бразильський проєкт з використання космодрому «Алкантара».

У 2003 році Україна та Бразилія підписали угоду про співпрацю, в межах якої українські ракети-носії «Циклон-4» використовувалися на бразильському космодромі «Алкантара». У 2015 році це договір Бразилія розірвала в односторонньому порядку.

2 жовтня Верховна Рада ухвалила у другому читанні закон, який дозволяє діяльність приватних космічних компаній в Україні.

Поділитись: