У травні 2019 року Україна вчасно та у повному обсязі розрахувалася за піковими виплатами за державним боргом, які склали близько 2,6 мільярда доларів.

Про це повідомила міністерка фінансів України Оксана Маркарова.

«Перший піковий борговий місяць — травень з 2,6 млрд доларів погашення та обслуговування внутрішніх та зовнішніх зобов’язань пройдено спокійно, при цьому всі решта платежів зроблено в плановому режимі», — повідомила Маркарова.

За її словами, попри пікові виплати за державним боргом, бюджет України вдалося вивести у профіцит (тобто доходи перевищили видатки) за підсумками перших 5 місяців року.

Нагадаємо, що у раді Нацбанку повідомляли, що пікові виплати за державним боргом України у 2019 році припадають на травень та вересень. Там порадили Нацбанку збільшити обсяги купівлі валюти на міжбанківському ринку, для того, аби мати можливість розрахуватися за боргами у вересні.

Водночас, за даними Мінфіну, прогноз виплати державних боргів у 2019 році зріс на 3,3 мільярда гривень, а у 2020 році — на 14,5 мільярда гривень — до 335,8 мільярда гривень.

28 травня голова Нацбанку повідомив, що обсяг міжнародних резервів України становить 19,3 мільярда доларів. Це на 1,2 мільярда доларів менше, ніж на початку травня.

Поділитись: