Компанія Сергія Тігіпка «ТАС Енергія Країни» провела тестовий експорт природного газу в Європу через станцію Будінце в напрямку Словаччини.

Покупцем виступила трейдингова компанія UK METALEX LIMITED, що за даними реєстрів належить бізнесмену Олександру Лічману, повідомляє консалтингова агенція EXPRO.

«Додатково плануємо здійснити ще кілька тестів в тому числі експорт з митного складу», — повідомив директор «ТАС Енергія Країни» Максим Дмитрук.

Нагадаємо, агентство ICIS з посиланням на власні джерела кілька днів тому повідомило, що українські газові компанії тестують можливість продажу газу до Центральної Європи. Це відбулось після того, як український оператор газотранспортної системи Укртрансгаз удвічі знизив тарифи на вхід/вихід із газотранспортної системи України.

За даними ICIS, кілька компаній зараз визначають обсяг експорту до Угорщини та Словаччини для перевірки готовності оператора газотранспортної системи Укртрансгазу та митних режимів до нових видів операцій.

Укртрансгаз також веде переговори з польським оператором Gaz-System, щоб дозволити транзитні потоки по з’єднанню в Германовіце. Також обговорюється питання щодо можливості експорту газу до Румунії, якщо місцевий оператор мережі Transgaz погодиться створити нову точку з'єднання.

Крім того, український оператор прагне запровадити послуги короткострокового постачання для європейських компаній, які мають наміри скористатися зберіганням газу в газосховищах України, потужність яких є найбільшою в Європі та перевищує 31 млрд кубометрів.

У разі успіху цей крок допоможе Україні диверсифікувати свою регіональну роль, ставши не лише головним транспортним маршрутом для російського газу в Європу, а й імпортером обсягів з європейських країн, але й власним експортером.

В листопаді прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що Україна може стати газовою державою до 2025 року. Зокрема, може розпочати експорт газу до ЄС.

Раніше повідомлялось, що у системі Prozorro виставили на продаж перші 10 ліцензій на користування газовими та нафтовими родовищами.

Зазначається, що сам аукціон з продажу прав на користування родовищами на початку березня 2019 року.

Раніше повідомлялось, що в уряді планують продавати права на користування родовищами газу та нафти через Prozorro.

Поділитись: