Україна зобов'язалась поступово відмовитись від вугільної електроенергії. Наші ТЕС — головні забруднювачі повітря Європи
Понад 40 країн світу, зокрема Україна, домовились поступово припинити використання вугілля для виробництва електроенергії. Вугільні електростанції в Україні вважаються одним із найбільших забруднювачів повітря в Європі.
Як повідомляє The Guardian, про це домовилися учасники Конференції ООН зі зміни клімату в шотландському Глазго.
Крім України, поступово припинятимуть використання вугільної електроенергії Канада, Польща, Південна Корея, Індонезія, В'єтнам, Чилі. Країни з розвинутою економікою домовилися зробити це до 2030-х років, а бідніші країни — до 2040-х років.
Країни також зобов'язались не інвестувати у розвиток вугільної електроенергії та будівництво нових вугільних станцій на внутрішньому та міжнародному рівні.
Однак деякі з найбільш залежних від вугілля країни — Австралія, Китай, Індія та США — не підтримали ініціативу. Водночас Сполучені Штати погодилися поступово припинити фінансування за кордоном будь-яких розробок щодо викопного палива.
Дотримання зобов'язань, які взяли на себе країни, не контролюватиме жоден орган. Тож експерти вважають, що у країн немає значного стимулу дотриматися своїх обіцянок.
BBC пише, що також важливо надавати фінансову підтримку країнам, що розвиваються, якщо вони відмовляються від використання вугілля. Журналісти згадали, що Велика Британія, Німеччина та США виплатили Південній Африці 8,5 мільярда доларів, щоб та відмовилась від вугілля. Однак на саміті про таку допомогу не домовлялись.
Вугільні електростанції
У травні 2021 року аналітичний центру Ember опублікував звіт про забруднення повітря від вугільних електростанцій. Українські вугільні електростанції відповідальні за більшість викидів у повітря у Європі. За звання найгіршого забруднювача Європи ми змагаємося з Туреччиною та країнами Балканського півострова.
Однак у Європі за останні 5 років видобуток вугілля зменшився на понад 50% — половина з 324 вугільних електростанцій або закрились, або оголосили про плани закритись до 2030 року. Наприклад, у Німеччині законодавчо вирішили відмовитися від вугільної енергетики до 2038 року.
- Поділитися: