Життя

Українці у 2018 році відкрили у банках на 10% більше депозитів ніж роком раніше

Нацбанк
Життя/Українці у 2018 році відкрили у банках на 10% більше депозитів ніж роком раніше
Зберегти
Вигляд
За підсумками 2018 року обсяг депозитів населення в українських банках зріс на 10% — до 539,7 мільярдів гривень. Найбільше українці відкривали гривневі депозити.

Як зазначають у Національному банку України, гривневих заощаджень населення зріс на 14,5%. Водночас, валютних депозитів українці відкрили на 1,6% більше. Наразі у банках зберігається близько 8,6 мільярдів доларів заощаджень населення.

«В результаті, обсяг гривневого депозитного портфелю за підсумками року українців перевищив докризовий рівень, який банківська система мала у 2013 році», — зазначають у Нацбанку.

На думку НБУ, зростанню обсягу заощаджень населення сприяло зростання заробітної плати в Україні, а також привабливі відсоткові ставки за гривневими депозитами.

Окрім зростання обсягу депозитів населення, зросли і заощадження бізнесу — на 5,9%. Загалом, бізнес тримає у банках 270,1 мільярда гривень заощаджень.

«Це також найвищий показник з докризового періоду. У грудні гривневий депозитний портфель бізнесу зріс на 16%», — додали в Нацбанку.

Зазначимо, що наприкінці 2018 року у Нацбанку повідомили про зростання валютних заощаджень населення. Водночас, обсяг гривневих депозитів навпаки скорочувався.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гривня на «американських гірках»: що буде з курсом долара

Пов`язані новини