Голова Нафтогазу Андрій Коболєв повідомив, що з 1 травня 2020 року українці зможуть купити газ не лише в облгазах, але й в інших компаній. Такими можуть бути Укрпошта та Ощадбанк.

Про це Коболєв повідомив в інтерв’ю «Ліга.Бізнес».

Зокрема, за словами голови Нафтогазу, для цього потрібно, щоб Україна виконала свої зобов’язання перед Міжнародним валютним фондом. Так, з 1 травня 2020 року має втратити чинність постанова, яка зобов'язує Нафтогаз продавати газ українцям через облгази.

«Якщо Україна виконає свої зобов'язання, то з 1 травня 2020 року сегмент роздрібних поставок газу буде дерегульовано, з'явиться конкуренція. Думаю, що на ринку захочуть працювати і обленерго — з їхньою великою клієнтською базою», — зазначив Коболєв.

За його словами, Нафтогаз наразі вивчає декілька стратегій того, як компанія буде працювати після 1 травня 2020 року. Зокрема, у Нафтогазі вивчають можливість співпраці з іншими компаніями, які мають великі клієнтські бази.

«Це можуть бути не лише обленерго. Наприклад, Укрпошта та Ощадбанк також можуть продавати споживачам газ, словом, всі, у кого є велика абонентська база. Ми ведемо переговори з декількома потенційними партнерами», — повідомив Коболєв.

У липні 2019 року проти низки облгазів, які входять до групи компаній «РГК» Дмитра Фірташа, розпочали розглядати справу про концентрацію на ринку. Раніше Антимонопольний комітет оштрафував «Харківрегіонгаз» на 3 мільйона гривень за продаж скрапленого газу за завищеними цінами.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile