Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) повідомила про ризики купівлі акцій американської компанії Tesla в української компанії-посередника «Насдак груп Україна».

В державному регуляторі повідомили, що компанія посередника «Насдак груп Україна» не є професійним учасником українського фондового ринку та не має права здійснювати торгівлю цінними паперами в Україні. Водночас, представники компанії ігнорували запити НКЦПФР щодо механізму придбання цінних паперів у США.

«Отже, при ухваленні рішення про інвестування в цінні папери (в тому числі цінні папери іноземних емітентів) з метою уникнення втрати коштів пропонуємо з’ясовувати інформацію щодо професійного учасника, який пропонує послуги (наявність відповідних ліцензій, ділова репутація, місцезнаходження тощо)», — повідомляють в НКЦПФР.

Зазначимо, що наразі українці не можуть купувати акції та інші цінні папери іноземних компаній напряму. Зокрема, для здійснення такої інвестиції необхідно отримати індивідуальну ліцензію, яку видає Національний банк України. Водночас, дані обмеження скасують 7 лютого 2019 року.

Крім цього, купівлю акцій іноземних компаній ускладнює те, що для цього необхідно відкривати спеціальні рахунки у цінних паперах, зокрема у США.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile