Українсько-американська ракета успішно вивела на орбіту вантаж для МКС. Це вже її 13-й успішний запуск

Ракета—носій «Антарес», основну конструкцію першого ступеня якої розробили в Україні, 20 лютого стартувала із Центру космічних польотів на острові Воллопс (штат Вірджинія, США) та успішно вивела на орбіту вантаж NASA для Міжнародної космічної станції.
Про це повідомила пресслужба українського держпідприємства «Південне», яке зокрема брало участь у створенні ракети.
Це перший запуск «Антарес» у 2021 році. Близько 3628 кілограмів корисного вантажу вивели на орбіту у транспортному кораблі Cygnus. Під час цієї місії він отримав ім'я на честь вченої-математика NASA Кетрін Джонсон. Прибуття Cygnus до МКС заплановане на 22 лютого.
До станції мають доставити провізію, речі для екіпажу та матеріали для наукових досліджень. Потім корабель має вивезти з МКС та утилізувати у щільних шарах атмосфери відпрацьований вантаж.
На МКС за допомогою ракети також доставлять суперкомп'ютер SBC-2, розроблений Hewlett Packard і NASA. Його використовуватимуть для аналізу даних про стан здоров'я астронавтів, розшифровки і аналізу їх ДНК прямо на борту МКС, а також для аналізу результатів спостережень за полярними покладами льоду і блискавками в атмосфері Землі.
Окрім цього під час місії на орбіту Землі виведуть низку кубсатів та наносупутників.
Зазначимо, загалом з 2013 року ракета-носій «Антарес» стартувала 14 разів, 13 з них — успішно.
Про «Антарес»
Це ракета-носій середнього класу, яка складається з двох ступенів. Основну конструкцію першого ступеня розробило ДП «Конструкторське бюро Південне» та виготовив «Південний машинобудівний завод ім. Макарова» разом з низкою українських підприємств.
Підготовка «Антарес», її випробування та пуск до польоту проводили за участі українських держпідприємств. Окрім цього, згідно з контрактом, «Конструкторське бюро Південне» в режимі реального часу здійснювало технічну підтримку пуску, приймання та оброблення телеметричної інформації. У пресслужбі переконують, що українські фахівці повністю забезпечили виконання всіх операцій у своєму секторі відповідальності.
- Поділитися: