Українська креативна агенція ISD Group отримала престижну премію Webby Awards 2020 (так званий «Оскар інтернету») у категорії Advertising, Media & PR: Machine Learning & Bots за проєкт AI Versus, розроблений спільно з рекламною агенцією «Восход».

Церемонія нагородження відбулася в онлайні.

Проєкт AIVersus — соціальний експеримент, який демонструє вплив пропаганди на світогляд людини. В рамках проєкту було створено два штучних інтелекти. Протягом 6 місяців їх навчали виключно ефірами російських новин. Одному «дісталася» інформація телеканалу «Россия-1», другому — каналу «Дождь». Після цього нейромережам ставили однакові питання і порівнювали, як кут подачі інформації впливає на відповідь. 

У своїй категорії AI Versus конкурував з проєктами від Amazon, Facebook, BBDO New York та McKinney. 

«Ми були дуже здивовані коли під час онлайн-нагородження отримали премію від Кеті Пірс. Прямісінько з її дому. Кеті — візіонер з розвитку і розробки голосових інтерфейсів. Вона очолює підрозділ Google, що займається цим напрямком», — розповів креативний директор ISD Group Віктор Шкурба.

Участь у цьогорічній церемонії взяла також Мішель Обама, а в журі увійшли впливові медійні особистості та професіонали індустрії. Серед них співзасновник Instagram Кевін Сістром, голова Mozilla Мітчел Бейкер та інші.

 Webby Awards — це престижна міжнародна премія, яка вже 24 роки нагороджує найінноваційніші діджитал проєкти з усього світу, які зробили вагомі внески у розвиток технологій та інтернет-культури. У 2020 на фестиваль було подано 13 000 заявок з 70 країн, з яких менше як 10% були обрані номінантами на Webby та лише 2% отримали статуетку. Серед цьогорічних переможців зокрема такі бренди, як NASA, Google, Facebook, UNICEF, Netflix, HBO, Adidas, National Geographics, The New York Times та Vogue, а також селебріті: Джиммі Феллон, Грета Тунберг, Том Генкс, Карді Бі, Джеймс ЛеБрон, Lil Nas X, Селін Діон та інші.

Поділитись: