«Українська правда» заявила про напад на свою знімальну групу у Дніпрі: поліція відкрила два провадження (ДОПОВНЕНО)
«Українська правда» заявила, що у Дніпрі 13 лютого скоїли напад на знімальну групу журналіста видання Михайла Ткача. Поліція заявила, що вже відкрила дві справи щодо перешкоджання журналістам.
Про це йдеться на сайті УП.
Інцидент стався біля VIP-термінала аеропорту міста Дніпро. Як розповів Ткач, напад скоїла озброєна охорона, яка навіть погрожувала оператору ножем.
За словами журналіста, нападники вимагали від оператора видалити відео з телефону. Коли той відмовився, його змусили назвати пароль, щоб прибрати записи. У виданні кажуть, що їхньому водію також заламували руки. На місці події були поліцейські, але, як стверджує УП, вони були бездіяльними.
Як свідчить відео з місця події, чоловіки підійшли до представника знімальної групи УП та почали відбирати в нього мобільний телефон. Водночас один із групи чоловіків пояснив дії щодо журналістів тим, що вони знімали на території режимного об'єкта, де таке робити заборонено. Також вони запевняли, що представники УП не відрекомендувалися.
Доповнено о 19:15. Поліція відкрила дві кримінальні справи, які кваліфікувала як погрози або насильство щодо журналістів та перешкоджання їхній професійній діяльності.
Водночас міський голова Дніпра Борис Філатов нагадав, що 13 лютого в бізнесмена Ігоря Коломойського день народження, тому до нього прилетіли гості на приватних літаках.
Мер розповів, що ще у 2014 році в аеропорту встановили систему камер відеоспостереження. «Якщо з неї зникне якась інформація, то це говоритиме про змову поліції зі злочинцями», — зазначив Філатов.
Він закликав керівництво держави дати політичну оцінку цьому інциденту і не намагатися «замилити» цю справу. А ще Філатов пообіцяв, що влада міста намагатиметься передати всю можливу інформацію з відеокамер системи «Безпечне місто» журналістам УП.
Доповнено о 21:10. УП заявила, що люди, які скоїли напад, супроводжували відомого в Дніпрі бізнесмена Олександра Петровського на прізвисько «Нарік». За словами видання, їхній оператор зафіксував момент виходу Петровського, після чого охорона бізнесмена вимагала знищити відеофайли, погрожуючи ножем.
Водночас журналіст Юрій Бутусов стверджує, що, за даними його джерел, нападники виїхали на автомобілях, які нібито належать компанії, одним із власників якої є Олександр Петровський.
Доповнено о 22:35. Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова написала, що справа перебуває під її контролем і реакція буде адекватною. Венедіктова обіцяє уважно вивчити дії всіх причетних «без винятку». Вона повідомила, що вже дала відповідні завдання прокурорам.
Не перший випадок
За даними Національної спілки журналістів, лише за 2021 рік в Україні сталося 70 інцидентів фізичної агресії щодо журналістів, під час яких постраждали сто працівників ЗМІ.
Станом на грудень 2021 року зареєстрували 189 кримінальних справ щодо перешкоджання журналістам. Водночас 64 людям повідомили про підозри, а 38 справ надіслали до суду.
- Поділитися: