Українські боксери Олександр Хижняк та Микола Буценко провели фінальні бої Європейських ігор в Мінську. Хижняк переміг італійця Сальваторе Кавальяро в категорії до 75 кг і виборов золоту медаль – 12-ту для України на турнірі, передає Tribuna. У фінальному бою вагової категорії до 56 кг Буценко програв ірландцеві Курту Уокеру і отримав «срібло».

Таким чином, чоловіча збірна України з боксу посіла перше загальнокомандне місце на Європейських іграх. Окрім Хижняка і Буценка, «бронзу» виграв Євген Барабанов, «золото» також отримав Віктор Вихрист.

Раніше борець і кандидат в депутати Ради Жан Беленюк отримав «золото» на Європейських іграх. Український гімнаст Пахнюк взяв «бронзу».Напередодні українка Юлія Ткач здобула золоту медаль Європейських ігор-2019 у вільній боротьбі. Раніше українська дзюдоїстка Дар'я Білодід отримала золоту нагороду на Європейських іграх у Мінську у ваговій категорії до 48 кг.

Золото також здобув український дзюдоїст Георгій Зантарая у ваговій категорії до 66 кг.

Крім того, українська самбістка Анастасія Сапсай у ваговій категорії понад 80 кг здобула третє золото для збірної.

Збірна України виграла дві золоті медалі в легкій атлетиці.

Європейські ігри Європіада — це багатовидові спортивні змагання, аналог Паназіатських чи Панамериканських ігор.

Вони проводяться раз на 4 роки, за рік до проведення літніх Олімпійських ігор. До програми уходять 15 олімпійських і 2 неолімпійських дисципліни.

Започатковані Ігри були 2015 року, першим містом-господарем ігор стала столиця Азербайджану Баку.

Європейські ігри у 2023 році пройдуть у Кракові.

Поділитись: