Українські «мародери» та сепаратисти-«герої»: Центр інформбезпеки викрив «порадник» Кремля для проросійських ЗМІ
Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки (ЦСКІБ) викрив «порадник» Кремля, яким нібито послуговуються проросійські ЗМІ, щоби «правильно» висвітлювати ситуацію на сході України.
Про це йдеться в Telegram-каналі Центру.
У Центрі виділили головні моменти «порадника», якими послуговуються проросійські ЗМІ для поширення російської пропаганди. Зокрема, евакуацію треба представляти як нібито вимушений захід для безпеки населення в умовах «нападу» української армії.
Проросійським ЗМІ «радять» поширювати інформацію про «свавілля» української армії: військові нібито влаштовують мародерства та п’яні бійки, дезертують і закінчують життя самогубством. А ще, за «порадником», слід висвітлювати нібито зникнення безвісти людей у «захопленій Збройними силами Авдіївці».
Також «рекомендують» називати вивезення українців допомогою від «братської Росії», а примусову мобілізацію — «бажанням захищати Донбас, свободу» та всіх «російських людей». Самих сепаратистів проросійські ЗМІ називають «героями "ДНР"».
З початку нового загострення на Донбасі окупаційна влада та ЗМІ поширюють пропаганду про нібито атаки українських військових на окуповані території.
Наприклад, російські ЗМІ намагалися звинуватити в обстрілі дитсадка українську сторону, проте зрештою вони почали оприлюднювати навіть дві протилежні інформації: спершу вони написали, що обстріл інсценований, а згодом — що це нібито зробили українські військові.
Однак у Збройних силах України наголошують, що українські військові дотримуються Мінських домовленостей та відкривають вогонь, лише якщо є загроза для життя і здоров’я військовослужбовців чи цивільних.
Окрім того, у ЗСУ спростовують фейки, які поширюють російські ЗМІ. Наприклад, «новини» про «обстріли» Ростовської області українськими військовими. Головнокомандувач ЗСУ зазначив, що бойовики для створення «сенсаційних повідомлень» використовують підготовлені й оприлюднені ними фейки ще 2014 року.
- Поділитися: