Українські рятувальники можуть прибути до Туреччини вже сьогодні — посол

Група українських рятувальників, яких відправили до Туреччини для надання допомоги з наслідками землетрусу, можуть прибути на місце вже 7 лютого.

Про це розповів посол України в Туреччині Василь Боднар на брифінгу в Медіацентрі Україна.

Так, 7 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про надання гуманітарної допомоги Туреччині. Посол розповів, що на його виконання Державна служба з надзвичайних ситуацій направить до Туреччини до 100 рятувальників.

«Наші рятувальники за оптимістичним сценарієм можуть прибути навіть сьогодні. Але я деталей не буду розказувати, поки ці групи не покинули територію України», — сказав посол.

Нагадаємо, 6 лютого міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба оголосив, що Україна готова направити «велику групу» рятувальників до Туреччини для надання допомоги.

«Ми глибоко засмучені загибеллю людей і шкодою, спричиненою сьогоднішнім трагічним землетрусом у Туреччині. Серцем ми з родинами загиблих і бажаємо якнайшвидшого одужання постраждалим. Україна готова надати будь-яку необхідну підтримку», — писав міністр.

Землетрус у Туреччині

За даними Геологічної служби США (USGS), землетрус магнітудою 7,8 стався за 23 кілометри на схід від Нурдагі в провінції Газіантеп, на глибині 24,1 кілометра. Нурдагі розташований уздовж турецько-сирійського кордону, і землетрус відчувався в кількох країнах регіону, зокрема в Сирії та Лівані. Після основного землетрусу сталося декілька афтершоків.

Кількість загиблих і поранених постійно змінюється, адже рятувальні роботи тривають. Станом на ранок 7 лютого щонайменше 4214 людей вважаються загиблими внаслідок землетрусу в Туреччині та Сирії. Ще понад 19,2 тисячі людей отримали поранення.

Посольство України у Туреччині отримало 27 запитів про українців, які проживали у південно-східних регіонах країни та не виходили на контакт після землетрусу. 9 із них вже розшукали. У частини громадян зруйноване житло, вони наразі живуть у турецьких родичів. Консул підтримує зв'язок з українцями.

Землетруси такого масштабу трапляються рідко, у середньому в будь-якій точці світу відбувається менш як п'ять на рік. За останні 25 років у Туреччині сталося сім землетрусів магнітудою 7,0 або більше.