Передвиборчі кампанії в Україні традиційно фінансуються з тіньових доходів, що в загальному становить понад 50% фінансування. Про це в ефірі Громадського повідомив Олексій Кошель, голова Комітету виборців України.

«Проблема тіньового фінансування виборчих кампаній — вона є достатньо серйозною, тому що йдеться не просто про те, що політики оплатили борди чи іншу діяльність поза межами виборчого фонду. Ідеться про те, що політики використовують готівкові кошти, ідеться про чорні каси… Ця технологія має (історію, ред.) не один рік і не один десяток років. Традиційно з початку 90-х українська політика і українські вибори в обсязі понад 50% фінансуються з тіньових коштів», — сказав Кошель.

«Переважна більшість — це чорна готівка, про це знають всі, це стало певною традицією виборчої кампанії. Дуже важливо, щоб під час цих виборів ми загострили увагу на тіньовому фінансуванні», — додав очільник КВУ.

Він також пояснив, що утім, законодавство не передбачає жорстких санкцій щодо зареєстрованих кандидатів за порушення передвиборної кампанії. Зокрема, великим недоліком українського виборчого законодавства є те, що за порушення ніхто з кандидатів не може бути знятий з реєстрації.

«А покарання у вигляді адмінвідповідальності — не несе ніякої загрози, окрім привернення уваги», — пояснив Кошель.

Раніше в МВС заявили, що забезпечуватимуть порядок під час виборчої кампанії та виборів президента в Україні.

Нагадаємо, 31 грудня в Україні розпочалась передвиборна кампанія. Президентські вибори в Україні відбудуться 31 березня.

Загалом понад 30 політиків оголосили про намір взяти участь у виборах президента. Станом на кінець січня Центрвиборчком зареєстрував 24 кандидатів у президенти.

Згідно з останнім соціологічним опитуванням, найвищий рейтинг мають шоумен Володимир Зеленський, лідерка партії «Батьківщини» Юлія Тимошенко та чинний президент Петро Порошенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ #ВибориБезБрехні: перевіряємо заяви Зеленського, Тимошенко, Порошенка та інших

Поділитись: