Українські військовослужбовці дистанційно уклали вже понад 3,3 тисячі шлюбів
За час повномасштабного російського вторгнення в Україні дистанційно одружилися понад 3,3 тисячі пар. Таку можливість запровадили для військовослужбовців.
Про це повідомило Міністерство юстиції.
Зокрема, ще в березні 2022 року Кабінет Міністрів на час воєнного стану дозволив реєструвати шлюби без особистої присутності нареченого або нареченої, якщо він або вона є військовослужбовцями. Станом на 15 травня 2023 року уклали 3328 таких шлюбів, зокрема:
- шлюб без особистої присутності одного з наречених зареєстрували 1700 пар;
- шлюб на підставі акту, складеного командиром (керівником) військовослужбовця, зареєстрували 1577 пар;
- шлюб на підставі акту, складеного керівником закладу охорони здоров’я, уклала 51 пара.
Найбільше дистанційних шлюбів уклали в Києві (435), Дніпропетровській (325), Одеській (244), Львівській (213) і Полтавській (187) областях.
Як одружитися дистанційно?
Для цього треба надати своєму командирові заяву про державну реєстрацію шлюбу, що одночасно вважається згодою. Вона має містити відомості про військовослужбовця та про людину, з якою він бажає зареєструвати шлюб: прізвище, ім’я і по батькові (за наявності), дату народження, громадянство.
У разі обрання прізвища нареченого (нареченої) або приєднання до свого прізвища прізвища нареченого (нареченої) — треба про це вказати в заяві.
Також акт може скласти командир (керівник) військовослужбовця або керівник закладу охорони здоров’я, у якому перебувають або працюють один чи обоє наречених. Акт можуть складати без особистої присутності одного чи обох наречених, але потрібно використати засоби відеозв’язку з тим із наречених, хто відсутній, або з обома.
- Поділитися: