Держпідприємство Укрспирт з 1 липня припинило відвантажувати спирт українським виробникам алкогольної продукції через правову колізію.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Річ у тім, що з 1 липня набули чинності положення Податкового кодексу, які передбачають, що Укрспирт та покупці повинні зареєструвати поставку спирту в реєстрі товарно-транспортних накладних, проте реєстрація накладної на вивезення спирту виключена з Податкового кодексу.

Таким чином, Укрспирт не може оформити накладні, а штраф за поставку спирту без належної документації складає 200% від вартості поставки, мінімум — 15 тисяч гривень.

За даними асоціації «Укрводка», вже 5 днів Укрспирт не відвантажує спирт компаніям — виробникам алкоголю.

Цю інформацію підтвердило джерело «Інтерфакс-Україна» на ринку

Також прес-служба Укрспирту повідомила УНН, що закон вимагає наявність витратомірів — лічильників етилового спирту — в акцизних складах, біля яких виробляється спирт, на кожному місці отримання і відпуску спирту.

Згідно з держреєстром витратомірів, до нього повинна вноситися інформація щодо відповідності таких приладів вимогам законодавства. Вимоги повинні бути прописані в Технічному регламенті законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, але там немає ні слова про витратоміри.

Поділитись: