Укргазвидобування, «Укрнафта» та «Укртатнафта» випустили спільну заяву, у якій просять Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства запровадити компенсаційне мито на дизельне пальне та скраплений газ з Росії.

Про це йдеться у спільній заяві трьох компаній, яка розміщена на сайті «Укртатнафти».

Там зазначають, що Росія має конкурентні переваги на українському ринку дизпального та скрапленого газу, через що вітчизняні виробники пального зазнають збитків.

«Порушення правил міжнародної торгівлі при поставках російських нафтопродуктів полягає в тому, що виробникам в РФ з бюджету компенсують витрати, що пов’язані з виробництвом та експортом нафтопродуктів за схемою повернення з бюджету акцизів, що є субсидуванням та порушує норми СОТ», — йдеться у заяві.

Через допомогу з бюджету, російські виробники пального наростили свою присутність на українському ринку та наразі продають близько 47% всього дизпального та 55% склепленого газу.

«Українські виробники наполягають на компенсаційних заходах у вигляді мит на субсидований імпорт за ставкою 8,46%», — додають Укргазвидобування, «Укрнафта» та «Укртатнафта».

Там зазначають, що запровадження мит на російське пальне не викличе дефіциту на українському ринку, оскільки крім Росії пальне до України постачають також з Білорусі, Литви, а також морськими шляхами з інших країн світу. Натомість через нові мита частка Росії на українському ринку пального зменшиться.

Поділитись: