Розміщені 22 січня нові українські єврооблігації на суму 1,25 мільярда євро мають найнижчий за всю історію українських запозичень рівень відсоткової ставки.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук, коментуючи успішне розміщення євробондів.

Так, за його словами, завдяки запозиченню під більш низькі відсотки України щодня буде економити по 2 мільйони гривень на обслуговуванні державного боргу.

«Торік відсоткові ставки на зовнішні запозичення України становили приблизно 6,75% на рік. Сьогодні ми запозичуємо 1,25 млрд євро під 4.375% річних. Фактично завдяки цьому ефективному рішенню ми економимо для державного бюджету 2 млн грн в день. А ці гроші буде спрямовано на програми соціально-економічного розвитку», — повідомив Гончарук.

Він зазначив, що вдале розміщення єврооблігацій свідчить про високий рівень довіри інвесторів до України та розвиток інвестиційного потенціалу країни.

22 січня Україна випустила євробонди на 1,25 мільярда євро терміном на 10 років. Відсоткова ставка за цим боргом склала 4,375% річних.

Востаннє Україна випустила шестирічні євробонди у євро 13 червня 2019 року. Тоді ставка дохідності за євробондами складала 6,75% річних. Тобто наразі Мінфін знизив ставку дохідності євробондів на більш ніж 3 відсоткових пункти.

Зазначимо, що перед цим Україна випускала єврооблігації у березні 2019 року, коли дорозмістила облігацій на 350 мільйонів доларів. Відсоткова ставка за боргом склала 9,75% річних.

Поділитись: