Український фонд стартапів почав приймати заявки на фінансування українських бізнес-проєктів. На їхнє фінансування у бюджеті передбачено 440 млн грн.

Про це повідомили у Кабінеті міністрів України.

Гроші українським стартапам видаватимуть на початкових стадіях їхнього розвитку. Захід, де вибиратимуть стартапи для фінансування, має відбутися вже до кінця 2019 року.

«У межах роботи Українського фонду стартапів розпочато прийом заявок на фінансування українських бізнес-проектів на початкових стадіях їхнього розвитку, а саме стадіях pre-seed and seed. Вже до кінця цього року бізнес-проектам, які пройдуть відбір, ми видамо перші 40 млн грн. Наступного – по 60 млн у квартал, тобто 240 млн в цілому на 2020 рік», — пояснив Олексій Гончарук. 

«Уряд прямо не втручатиметься в роботу бізнесу. Наша перемога полягатиме в тому, що шляхом підтримки стартапів та заохочення українців до підприємництва ми посилимо розвиток української економіки та створимо додаткові робочі місця», – додав прем'єр.

Фонд надає фінансування у формі грантів, а не через участь у капіталі. Процес відбору стартапів для надання грантів відбувається на конкурсній основі: компанії оцінюються та обираються радою незалежних інвестиційних експертів.

Фінансування можуть отримати стартапи, діяльність яких пов'язана з такими сферами: штучний інтелект, доповнена реальність, Big Data, блокчейн, кібербезпека, оборона, медицина та охорона здоров’я, подорожі, фінансові технології, освітні технології, робототехніка, програмне забезпечення, виробництво та електронна комерція.

Український Фонд Стартапів – це державний фонд, започаткований за ініціативою Кабінету Міністрів України. Місією фонду є підтримка інноваційних проектів та допомога українським підприємцям створювати успішні глобальні компанії. Подати заявку можна на сайті Фонду.

Поділитись: