Уряд вирішив закрити український кордон для в'їзду іноземців з опівночі 28 серпня, тобто на добу раніше, ніж планували раніше. Заборона діятиме місяць, а ввели її через загострення ситуації з коронавірусом.

Рішення ухвалили увечері 27 серпня на позачерговому засіданні, повідомив міністр Кабміну Олег Немчінов.

Заборона діятиме до опівночі 28 вересня. Відтак уряд вирішив посунути терміни дії обмеження і змістив їх на добу.

Рішення заборони в'їзд іноземцям та особам без громадянства в Україну ухвалили 26 серпня.

Яких іноземців пускатимуть до України?

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль також уточнив, що на позачерговому засіданні уряд врахував деякі зауваження громадян щодо того, хто з іноземців зможе в'їжджати в Україну. З повним переліком критеріїв можна ознайомитись тут:

Фото:

Кабмін

Всі за?

Рішення уряду про заборону розкритикували у Держтуризмі. Там вважають, що цілковита заборона для іноземців на в’їзд до України може негативно вплинути на туристичну галузь, яка вже постраждала від наслідків пандемії COVID-19 та лише зараз почала відновлюватись.

Також з критикою виступили українські правозахисні організації. Вони наголошують, що такі обмеження можуть значно вдарити по громадянах сусідньої Білорусі, у якій тривають протести та відбуваються масові затримання мирних протестувальників.

Водночас міністр внутрішніх справ Арсен Аваков під час засідання уряду наголосив, що громадяни Білорусі, де зараз відбуваються акції протесту, зможуть в’їхати до України після закриття кордонів.

Поділитись: