Трегубов стверджує, що письменник Дорж Бату роками видавав себе за працівника NASA. Бату каже, що готовий судитися

Журналіст та політик Віктор Трегубов заявив, що письменник бурятського походження Дорж Бату, який раніше був журналістом в Україні й зараз мешкає у США, насправді вигадав свою біографію. Письменник відкидає це звинувачення.
Що каже Трегубов?
Звинувачення, що Бату вигадав собі біографію, Трегубов опублікував у Facebook.
За його словами, Андрій Васильєв (справжнє ім’я Доржа Бату) ніколи не працював у NASA і в космічній галузі загалом, а також не був дотичним до Національної гвардії США, як він розповідав раніше.
Як аргумент Трегубов наводить своє «розслідування» щодо існування командира 103-го авіаполку Національної гвардії США (також відомого як Flying Yankees) полковника Вескотта, який є героєм книг Бату.
За словами Трегубова, засумнівавшись у реальності опублікованої Доржем Бату історії, він нібито попросив у письменника фото полковника.
«Я скористався пошуком по фото. Це було фото з візиту Flying Yankees до Австралії у 2013 році. Але в описі візиту не згадувалася наявність там цього командира, що мало б бути. На спільних фото командир був би по центру, а не по краю, а на плечі "Вескотта" було щось, підозріло подібне на шеврон старшого пілота. Поліз на сайт та сторінку самих Flying Yankees. Там не згадувався такий офіцер. Псевдонім? Ані командир, ані заступник командира там не були схожі ні на фото "Вескота", ні на описаний Доржем образ, ані на дядька на наданому ним фото. Ну прям зовсім. Отже, чуйка мене не підвела — Вескота не існувало. Я запитав у Андрія, що це було. Андрій запевнив мене, що скоро все доведе — і за кілька днів я раптово опинився в нього в бані», — пише Трегубов.
Також політик наводить ще кілька аргументів:
- Персонажі Бату, які, за версією письменника, є реальними людьми, стереотипізовані та нагадують більше героїв фільмів;
- Васильєв, який начебто працює на американських військових, має диплом Бурятського державного університету з дисципліни «сходознавство» та тривалий час працював на російських федеральних каналах.
«Я поважаю право автора на художню вигадку. Але в усіх тих випадках, коли Андрій посилається на їхнє реальне існування [своїх персонажів] — наприклад, продає “квітку з берета Вескотта”, як він зараз робить, — він шахраює. Навіть якщо він ці гроші потім справді перераховує на ЗСУ — певно, не треба так. Кажу як, власне, представник ЗСУ», — наголосив Трегубов.
Крім того, він заявив, що Васильєва звільнили з «Голосу Америки» через вигадане інтерв’ю з російським опозиціонером Олексієм Навальним.
Що на це відповів Бату?
Бату назвав звинувачення Трегубова «відвертою маячнею». За його словами, він ніколи не був держслужбовцем, а працював на умовах контракту на приватні компанії, які виконують замовлення державних органів.
«Ці приватні компанії не розголошують інформацію про своїх штатних працівників», — додав Бату.
Він також зазначив, що ніколи не виступав від імені жодної з установ, з якими співпрацював, а після «інтерв’ю з Навальним» пропрацював у «Голосі Америки» ще півтора року.
«Реальних імен прототипів своїх літературних персонажів я не розкриваю. Тому пошук цих людей за прізвищами — доволі дивне заняття. (...) Я не пишу документалістику. Я ретельно працюю з фактами, але мої книжки — це насамперед веселі та добрі історії», — наголосив він.
Письменник пообіцяв перенести обговорення та звинувачення із соцмережі в юридичну площину.
- Поділитися: