Український стартап SolarGaps отримав грант у розмірі 1 мільйон євро від Європейської комісії за програмою Horizon 2020 SME Instrument/Фаза 2. Компанія отримала таку суму на умовах безповоротного фінансування, повідомляє Inventure.

Компанія отримала кошти для комерціалізації перших в світі «розумних» жалюзі з сонячними панелями. Відтак, SolarGaps увійшов до числа 5% європейських інноваційних стартапів, яким вдалося отримати грант за вказаною програмою.

Зазначається, що команда SolarGaps розробила «розумні» жалюзі, які генерують сонячну енергію. Жалюзі SolarGaps дозволяють виробляти зелену енергію з поверхні вікон, тим самим заощаджуючи на електроенергії та зменшуючи викиди вуглекислого газу.

Одного квадратного метра SolarGaps достатньо, щоб зарядити 3 ноутбука або 30 світлодіодних лампочок.

SolarGaps отримали сертифікацію в ЄС і завершили розробку B2C продукту. Уже через місяць їх дилери почнуть продажі на ринках ЄС. Команда SolarGaps брала участь в IoT Hub-акселераторі в Україні і двох найбільших програмах акселерації стартапів в США: HAX Growth і Singularity University.

Уточнення: Раніше у цій новині повідомлялось, що «компанія SolarGaps стала першим в Україні стартапом, який отримав 1 млн євро на умовах безповоротного фінансування від ЄС». Однак першим стартапом, який отримав від ЄС понад 1 млн євро фінансування, була українська компанія Polyteda Cloud.

До подачі заявки на програму Horizon 2020 у стартапу був готовий повноцінно функціонуючий прототип, і успішно завершені кампанії на Kickstarter і Indiegogo.

Раніше ми писали, що український стартап отримає €15 тисяч за перемогу в конкурсі від Volkswagen.

Поділитись: