Українській журналістці Альоні Савчук російські прикордонники на 10 років заборонили в’їзд до РФ та на територію анексованого Криму.

Заборона на в’їзд діятиме до серпня 2028 року.

Як повідомила Савчук в коментарі Громадському, їй повідомили про це під час спроби в’їхати до Криму на пункті пропуску «Чонгар».

Офіційна версія заборони — пункт 1 частини 1 статті 27 федерального закону. За цією статтею, РФ забороняє в’їзд іноземцям, «якщо це необхідно для забезпечення обороноздатності та безпеки держави».

Альона Савчук робить матеріали для Громадського, «Радіо Свободи», «Української правди», «Лівого берега», видання «Ліга» та Open Democracy. Журналістка також кілька років займалася висвітленням переслідувань кримськотатарських активістів на території анексованого півострова.

На території українського Криму 16 березня 2014 року відбувся невизнаний світовою спільнотою так званий «референдум» про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року одноосібно оголосив про «включення Криму до складу РФ». Відтак Росія анексувала український півострів.

Україна, Європейський союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі». 

Поділитись: